Sykį pritrūkęs išlaidoms, įprato skolintis neatsakingai

Greitieji kreditai iš pirmo žvilgsnio dažnai pasirodo itin lengva priemonė skubiai gauti pinigų. Visgi, visuomet reikia prisiminti, jog kiekvienas medalis turi dvi puses. Tuo tarpu apie tai nepagalvoję dažnai sulaukia itin skaudžių pasekmių. Puikus to pavyzdys – naujausio „Atsisakyk greituko“ pašnekovo Andriaus (vardas pakeistas) istorija.

Viskas labai paprasta

Andrius paprasčiausiai pritrūko pinigų asmeninėms išlaidoms. Jis buvo girdėjęs apie greituosius kreditus ir jų teikiamas paslaugas, tad nusprendė jomis pasinaudoti

„Pritrūkęs pinigų išlaidoms, žiūrėjau greituosius kreditus. Paėmiau 500 litų kreditą vienoje greitųjų kreditų bendrovėje. Šis kreditas neturėjo jokių procentų, paprasčiausiai reikėjo grąžinti per mėnesį. Na, paėmiau ir pasibaigus terminui sėkmingai grąžinau“, - apie savo ir greitųjų kreditų „pažinties“ pradžią pasakojo vyras.

Greitieji kreditai vilioja tuo, jog juos galima gauti vos per kelioliką minučių. Asmenys norintys savo vardu pasiimti greitąjį kreditą gali padaryti tai itin greitai.

„Kreditą paimti užtenka vos 10-15 minučių, taigi viskas atrodo išties labai paprasta ir naudinga, - teigė Andrius. - Taigi, grąžinęs pirmą kreditą, aš imdavau kitą vos pritrūkęs pinigų“.

Įtrauka „automatiškai“

Dažnas žmogus susidūręs su greitaisiais kreditais, pats nespėja pastebėti, kaip pradeda grimzti skolose. Deja, taip nutiko ir Andriui.

„Pastoviai pradėjau imti kreditus, įsitraukiau į tai tiesiog automatiškai ir pastebėjau, jog gražinti reikia vis didesnes, tūkstantines sumas“, - guodėsi vyras.

Užburtas ratas

Įsiskolinimai dengia įsiskolinimus, jie išlieka, tačiau kitiems asmenims ar įmonėmis. Nebeturi už ką grąžinti kredito? Paimk dar vieną. Taip, tai blogas sprendimas, bet žmonės dažnai paprasčiausiai nežino, ką tokioje situacijoje daryti.

Andrius tapo vienu iš asmenų, vienas skolas dengusiu kitomis. Negalėdamas padengti vieno kredito, jis nusprendė paimti dar vieną kitoje įmonėje, kurį galėjo grąžinti per kelerius metus. Žinoma, tai susidariusių problemų neišsprendė.

„Negalėjau padengti kredito, tad paėmiau kitą tam, kad padengčiau pirmąjį. Deja, suma vis didėjo ir galiausiai mano įsiskolinimas viršijo 13 tūkst. litų. Į mėnesį turėjau mokėti po tūkstantį litų, o tai tikrai nėra maži pinigai. Suvokiau, jog tai – itin brangus, pragaištingas dalykas“, - šnekėjo Andrius.

Nudegė, bet išsigelbėjo

Laimei Andriui pavyko kritinėje situacijoje priimti logišką sprendimą. Vyras kreipėsi į Atsisakykgreituko.lt ir paaiškinęs visą susidariusią situaciją gavo skolos refinansavimą (paėmė naują paskolą kur kas palankesnėmis sąlygomis).

Pasimokęs vyras veikiausiai daugiau niekada nesinaudos iš pirmo žvilgsnio patrauklių, tačiau labai grėsmingų greitųjų kreditų paslaugomis.